Producent podłóg drewnianych – najistotniejsze aspekty

Posted on

Gdy wymagania środowiska, w którym zostanie ułożony, są jasne, wybór parkietu jest zorientowany na dwa typy. Istnieją wstępnie wykończone parkiety, z paskami złożonymi z jednej lub więcej warstw drewna (zwykle brzozy, popiołu, jodły lub topoli) przyklejone jeden na drugim lub w różnych orientacjach, pokryte górną warstwą drewna lub gatunków drewna (cenniejszy rodzaj drewna); lub parkiety z litego drewna, bez warstw. Producent podłóg drewnianych powinien byś sprawdzony. Niestandardowe drewniane podłogi, które większość z nas zna, istnieją w Europie, gdzie zdobią francuskie zamki, rosyjskie pałace królewskie i włoskie wille w Toskanii. Secesja i różne style odrodzenia przyjęły intarsję i parkiet, zarówno w architekturze publicznej, jak i domach prywatnych.

Niestandardowe podłogi drewniane są wykonywane przez precyzyjne cięcie kawałków różnych domowych i egzotycznych gatunków drewna, a następnie składanie ich w skomplikowane wzory. Drewno można ciąć za pomocą wydajnych maszyn laserowych lub frezarek CNC. Laser ma tendencję do pozostawiania czarnej linii „oparzeń” na pozorach. Pozwala to na ścisłe dopasowanie do produktu końcowego. Wkłady są wstępnie zmontowane, gotowe do montażu klejonego. Drewno we wkładach nie jest barwione – kolory są naturalne, odcienie drewna. W porównaniu do projektów „malowanych powierzchni podłogi” – wkłady nie ulegają zniszczeniu, jeśli podłogi zostaną odnowione. Jednak całkowicie unikalny i osobisty wynik czeka na klienta lub projektanta, który jest gotowy do głębszego zaangażowania. Angażując talent artystów podłogowych, można opracować projekt, który uwzględnia pomysły klienta. Jest to dłuższy proces, który przynosi większą nagrodę.

Podsumowanie

Wzór pola deski drewnianej musi również uzupełniać pomieszczenie. Większość projektów obramowań działa bardzo dobrze z deską lub parkietem. Należy jednak uważać, aby nie graniczyć ze stosunkowo złożonym parkietem. wzór z projektem, który jest równie lub bardziej skomplikowany. Obramowanie definiuje pole, więc powinno w pewnym stopniu kontrastować. Skomplikowana granica wymaga mniej skomplikowanego pola i odwrotnie. Wymiary pola powinny być tak dopasowane, aby zewnętrzne krawędzie pola i fartucha kończyły się połową lub całymi powtórzeniami wzoru. Wykończenie częściowymi kawałkami nie byłoby przyjemne dla oka. Tarcica, w której roczne pierścienie wzrostu drewna tworzą kąt od 45 do 90 stopni z powierzchnią kawałka. W ćwierć zpadkowych deskach promienie rdzeniowe w pierścieniowatych lasach są odsłonięte jako drobinki, które wytwarzają charakterystyczny wzór ziarna. Zazwyczaj droższe niż zwykła piła. Zalecany do ogrzewanych podłóg promiennikowych ze względu na lepszą stabilność wymiarową.