Jak wybrać dobrego producenta podłóg drewnianych?

Posted on

Wykończenie domu to wiele kwestii, najczęściej dużą wagę przykłada się zwłaszcza do podłóg. Ich wygląd jest niezwykle istotny, przyciąga wzrok, sprawia, że pomieszczenia mieszkalne nabierają głębszego znaczenia, są przytulne i komfortowe. Producent podłóg drewnianych ma nierzadko do zaproponowania produkty solidne, o odpowiedniej ozdobności, dlatego często takie firmy są poszukiwane na rynku, gdy przychodzi czas na wybór podłóg do poszczególnych pokoi. Odbiór wizualny wnętrza uzależniony jest nie tylko od rodzaju podłóg, wyglądu desek, ale także od montażu, sposobu ich kładzenia, dlatego tak ważne jest wynajęcie firmy odpowiedniej, z dużym doświadczeniem i ciekawą ofertą.

Różnorodność kolorystyczna podłóg drewnianych

Kolor desek jest pierwszym aspektem, który klient bierze pod uwagę w trakcie wykańczania podłogi. Różnorodność kolorystyczna może zachwycać, coraz większa jest ilość dostępnych kolorów i odcieni. Często bez trudu można go dobrać do koloru ścian, czy innych elementów wyposażenia. Producent podłóg drewnianych bezproblemowo może zaproponować zarówno podłogi w jasnych kolorach, jak i w ciemnych, dzięki nim można nadać pomieszczeniu odpowiedniego stylu, czy to nowoczesnego, czy klasycznego, rustykalnego. Za pomocą desek podłogowych drewnianych pomieszczenie nabiera ciepłego charakteru tak typowego dla domu, gdzie mieszka rodzina.

Kolor desek jest pierwszym aspektem, który klient bierze pod uwagę w trakcie wykańczania podłogi

Co brać pod uwagę w czasie wyboru desek podłogowych?

Harmonia wystroju powinna być zachowana, drewno to najlepszy materiał, jaki można wziąć pod uwagę, gdy tworzy się domowe wykończenie podłóg. W czasie kupowania sprzedawca może zapytać o kilka kwestii, między innymi o to, jaki ma być sposób montażu podłogi, czy ma być do podłoga o wzmożonej trwałości, łatwa w utrzymaniu w czystości, na ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo warto się dowiedzieć, czy zainwestować w deski lakierowane, do wyboru są o wzmożonym połysku, półmatowe lub matowe. Takie dodatkowe zabezpieczenie podłogi pozwala na dłuższe użytkowanie, bez konieczności ciągłego jej obserwowania czy nie powstały na niej szkody.

Jakie twardości drewna może zaproponować producent podłóg?

Twardość drewna nierzadko pozwoli na lepszą ochronę podłogi. Warto postawić na taki produkt, który nie jest podatny na ścieranie czy wgniatanie. Najkorzystniejsza jest klasa III, reprezentująca najbardziej twarde i odporne rodzaje drewna, mogą to być: dąb, czereśnia, orzech, buk czy jesion. W drugiej kategorii, klasie II, można zauważyć sosnę czy klon. Pierwsza klasa to wszystkie te rodzaje drewna o niezwykle delikatnej naturze, nie nadają się one na podłogę.