Drewno – doskonały materiał na Twoje podłogi 

Posted on

Coraz więcej z nas przykłada szczególną uwagę do aranżacji wnętrz swoich domów, mieszkań, biur czy prywatnych gabinetów. Nie ma się czemu dziwić- badania naukowe jednoznacznie wskazują, że wnętrza, którymi otaczamy się każdego dnia, odgrywają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i ogólny nastój. Jednym z najbardziej kluczowych elementów każdej aranżacji jest jej podłoga. Jaką wybrać by cieszyła nasze oko będąc zarówno wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne i funkcjonalną? Które rozwiązania cieszą się największą popularnością? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Podłoga z drewna? Strzał w dziesiątkę dla wielu wnętrz

Podłoga wraz ze ścianami stanowi bazę całego wystroju. Nowoczesne podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością i uznaniem. Łączą w sobie niezwykle unikalny design, a przy okazji są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne a przy odpowiedniej konserwacji są w stanie cieszyć nasze oko swoją nienaganną prezencją przez długi czas. Co jednak najważniejsze, podłogi drewniane tworzą niepowtarzalny klimat wykańczanych pomieszczeń. Ciepło bijące od drewna, jego unikalny zapach oraz niepodrabialny design sprawiają, że zostawiają daleko w tyle podłogi wykonane z tworzyw sztucznych. Co więcej, nowoczesne podłogi drewniane doskonale wpiszą się w najmodniejsze w dzisiejszych czasach style architektoniczne naszych domów czy mieszkań, takich jak boho, rustykalny, klasyczny czy niezwykle swobodny styl eklektyczny. Nowoczesne technologie sprawiają, że drewniane podłogi prezentując się po prostu doskonale, stanowiąc jedną z najbardziej okazałych dekoracji.

Coraz więcej z nas przykłada szczególną uwagę do aranżacji wnętrz swoich domów, mieszkań, biur czy prywatnych gabinetów

Z czym połączyć drewnianą podłogę?

Nowoczesne podłogi drewniane doskonale skomponują się z różnymi elementami wyposażenia naszych wnętrz. Oczywiście meble czy dodatki z drewna wraz z klasyczną podłogą z tego samego gatunku to klasyczne połączenie, które pozwoli na stworzenie jednej, spójnej kompozycji. Jednak drewniana podłoga doskonale łączyć się będzie również z najbardziej nowoczesnymi meblami, tekstyliami czy wypoczynkiem. Meble na wysoki połysk, pikowane tapczany, nowoczesne, welurowe obicia – to wszystko będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla podłogi wykonanej z drewna. W związku z tym, podłogi z drewna można napotkać z coraz większej ilości wnętrz.

Szeroka różnorodność wyboru drewnianej podłogi

By perfekcyjnie wpisać się w gusta i potrzeby szerokiego grona odbiorców, nowoczesne podłogi drewniane dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej. Dla najbardziej przytulnych, jasnych wnętrz, takich jak pokój dziecka, warto postawić na sosnową podłogę o jasnej, przyjemnej barwie. Jeśli szukamy propozycji dla najbardziej dostojnych, prestiżowych wnętrz, takich jak gabinety, czytelnie czy salony, wówczas doskonałym wyborem będzie podłoga drewniana dębowa. Jeśli zaś szukamy propozycji, która wpisze się w szeroki konspekt aranżacyjny, warto postawić na taki gatunek drewna jak:

Nowoczesne podłogi drewniane doskonale skomponują się z różnymi elementami wyposażenia naszych wnętrz

  • olcha,
  • modrzew,
  • jesion,
  • buk.

Każdy gatunek drewna posiada swoje unikalne cechy charakterystyczne, nie tylko mając na myśli barwę. Warto więc wsłuchać się w głos natury, sprecyzować swoje wymagania i potrzeby, by doskonale dopasować rodzaj podłogi do konkretnego pomieszczenia.

Pragniesz stworzyć unikalne aranżację o niepowtarzalnym stylu i klimacie? Oprócz designu niebagatelne znacznie odgrywa dla Ciebie również strona funkcjonalna? Nowoczesne podłogi drewniane są produktami skrojonymi na miarę Twoich potrzeb. Wybierz jeden z dostępnych modeli i ciesz się dokonanym wyborem przez długi czas.