Co powinniśmy wiedzieć o zakupie podłogi drewnianej?

Posted on

Rynek podłóg jest naprawdę bardzo rozbudowany i szeroki. Na rynku znajdziemy setki przeróżnych wzorów. Do tego jeszcze dochodzą przeróżne klasy, gatunki, kolory i mamy tysiące przeróżnych możliwości, z których jedynie garstka się nadaje rzeczywiście na podłogę. Na pewno kluczem do sukcesu jest znalezienie dobrego producenta. Dobry producent podłóg drewnianych – Avancefloors na pewno w swojej ofercie ma jedynie wysokiej jakości podłogi drewniane. O takie nam właśnie chodzi.

Źródło zakupu

Rynek podłóg jest naprawdę bardzo rozbudowany i szeroki

To, gdzie kupimy podłogę drewnianą, jest sprawą zasadniczą. Wiadomo, że zakupu chcemy dokonać w sprawdzonych miejscach. W końcu za podłogę drewnianą płacimy duże pieniądze, a nie kilka złotych. Podobno niektóre wady pozostać mogą w ukryciu oraz wyjść dopiero na jaw dopiero za rok, czy też z dwa. Ciężko będzie nam udowodnić montażyście lub sprzedawcy ich winę.

Wiele osób decyduje się na zakup podłogi drewnianej w marketach budowlanych? Czy jest to dobry wybór? Oczywiście markety budowlane są szeroko dostępne i każdy ma do nich dostęp. Jednak obawiamy się tego, że nie do końca w marketach znajdziemy podłogi o wysokiej jakości. Markety budowlane handlują bardzo często towarem o bardzo niskiej jakości. Dokładnie tego typu asortymentu chcielibyśmy uniknąć. Podłogi takie nie spełniają bardzo często polskich norm, które to dotyczą klasyfikacji materiału, przez co za podłogę płacimy na podłogę w pierwszej klasie, a otrzymujemy podłogę pomiędzy drugą a trzecią klasą. Takie podłogi są często wykańczane lakierami, które nie są dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej z powodu o wiele zbyt wysokiej zawartości niebezpiecznych składników dla zdrowia

Niektórzy decydują się na zakup parkietu w mniejszych firmach oraz w mniejszych przedsiębiorstwach

Niektórzy decydują się na zakup parkietu w mniejszych firmach oraz w mniejszych przedsiębiorstwach. Kuszą nas nieco niższymi cenami niż u dużych producentów, aby sprzedać, zrobią absolutnie wszystko. Niestety będą oszukiwać na jakości, a kiedy się odniesiemy do polskich norm, które stanowią wyraźnie, jak wyglądać powinien ten produkt, stwierdzą, że mają oni własną klasyfikację, albo nie będziemy w stanie określić tego, bo dopiero po samym otwarciu paczki, okaże się przed montażem, ile jest wart parkiet. Polecamy kupować parkiet bezpośrednio u producenta. W takiej sytuacji mamy pewność, że parkiet rzeczywiście jest wysokiej jakości. Na tym nam zależy. Jest to spora inwestycja, a więc nie chcemy żadnych niepowodzeń po drodze. Jest to bardzo ważne. Tak samo ważna jest dla nas gwarancja producenta, którą w tym przypadku otrzymamy bez problemu.